22 września – Dzień Bez Samochodu w także Warszawie

Dzień Bez Samochodu jest świętem, które towarzyszy innemu, większemu wydarzeniu – Europejskiemu Tygodniowi Zrównoważonego Transportu. Będzie on obchodzony 22 września także w Warszawie. Z tej okazji będzie można skorzystać z transportu publicznego w stolicy bez żadnych opłat.

Więcej osób korzystających z komunikacji publicznej w dużych miastach to mniejsze korki, hałas oraz zanieczyszczenie środowiska. To szereg plusów dla miasta oraz dla jego mieszkańców.

Właśnie dlatego powstał Dzień Bez Samochodu, którego celem jest promowanie transportu publicznego. To właśnie wtedy będzie można korzystać z transportu tego rodzaju za darmo – także w Warszawie w dniu 22 września, który przypada w tym roku na sobotę.

Darmowy transport – gdzie nie trzeba płacić?

22 września w Warszawie nie trzeba będzie kupować i kasować biletów w pojazdach należących do ZTM – w autobusach, tramwajach, metrze, pociągach. Komunikacja będzie bezpłatna zarówno w pierwszej, jak również w drugiej strefie biletowej. Także nie trzeba będzie płacić za parkingi P+R. Kasowniki zostaną wyłączone, bramki w metrze otwarte, a szlabany podniesione.

Bez opłat będzie można także korzystać z kursów Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”.

Chociaż w tym roku Dzień Bez Samochodu przypada na sobotę, to jednak i tak warto skorzystać z oferty darmowych przejazdów. Dzięki nim miasto może chociaż na chwilę odetchnąć od ciągłego ruchu samochodów odbywającego się na jego ulicach każdego dnia.