Jak tanio dostać się do Warszawy z innych miast w Polsce?

Dotarcie do Warszawy mogą być sporym kosztem dla każdego, kto chciałby zobaczyć stolicę lub ma w niej do załatwienia sprawy biznesowe. Jakie metody komunikacji pozwalają na uzyskanie najniższej ceny?

Na koszt związany z podróżą do Warszawy wpływa przede wszystkim wybrana metoda komunikacji. Osoby planujące wyjazd do stolicy mają najczęściej do dyspozycji kilka różnych propozycji. Co warto wybrać?

Koleje

W przypadku dłuższych dystansów warto pomyśleć o skorzystaniu z kolei. Do dyspozycji są zarówno tanie połączenia regionalne, jak również można skorzystać z połączeń oferowanych w ramach Intercity, które na wybranych liniach oferują przejazdy pociągami Pendolino. Kupując bilet odpowiednio wcześniej, można zapłacić za niego zaledwie 49 złotych.

Autokary

Druga metoda na tani dojazd do Warszawy do skorzystanie z autokarów. W tym przypadku czas dojazdu może być już nieco dłuższy niż w przypadku połączeń kolejowych, ale możemy także kupić bilety w jeszcze niższych cenach. Szybka rezerwacja pozwala na zmniejszenie kosztów biletu nawet do 1-4 złotych.

Samoloty

Z większych miast w Polsce możemy dostać się do Warszawy także samolotem. Podobnie jak w przypadku innych metod komunikacji, także w tym przypadku szybka rezerwacja umożliwia uzyskanie najniższych cen – nawet kilkudziesięciu złotych za połączenie w jedną stronę.

Współdzielenie przejazdu

Niskie ceny można uzyskać również wtedy, gdy skorzystamy z usługi wspólnych przejazdów – współdzielenie samochodu z innymi osobami, które jadą w tym samym kierunku, pozwala na zmniejszenie kosztów kilkukrotnie.