Powstanie pierwsze osiedle Mieszkanie Plus w Warszawie

Pierwsze osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus w Warszawie ma powstać w południowej części Ursynowa, niedaleko stacji kolejowej Warszawa Jeziorki.

Mieszkania w ramach programu Mieszkanie Plus realizowane są obecnie w wielu miejscowościach na terenie kraju. Teraz podpisano umowy na pierwsze osiedle tego rodzaju w Warszawie.

Osiedle Nowe Jeziorki

Spółka BGK Nieruchomości sygnowała umowę z reprezentantami pracowni 22Architekci i AMC – Andrzej M. Chołdzyński na przygotowanie odpowiedniej dokumentacji projektowej osiedla Nowe Jeziorki, które ma pojawić się w Warszawie.

Koncepcja nowego osiedla została wyłoniona w konkursie, w którym pierwszą pozycję zajęły jednocześnie dwa zespoły projektowe. Na terenie inwestycji ma powstać 19 budynków mieszkalnych wraz z pełną infrastrukturą społeczną – przedszkolem, szkołą, boiskiem, a także obiektami handlowo-usługowymi.

Nowe osiedle ma być przeznaczone dla aż 10 tysięcy mieszkańców, wobec tego swoją skalą będzie przypominało małe miasteczko. Właśnie dlatego opracowanie jego dokładnego projektu jest tak ważne. Zaplanowano również spotkania i warsztaty, w trakcie których mieszkańcy okolicy mogli dowiedzieć się więcej o planowanej inwestycji.

Odpowiedź na wysokie zapotrzebowanie na mieszkania

Jak wskazuje Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju: „Program Mieszkanie Plus rozwiązuje problem wielu polskich rodzin, jakim są zbyt wysokie koszty wynajmu lub zakupu mieszkania. To pierwsze, najważniejsze założenie programu. Drugie to wysoka jakość przestrzeni publicznej. Chcemy realizować dobrze zaprojektowane osiedla, które – tak jak Nowe Jeziorki – będą estetycznym, funkcjonalnym i przyjaznym miejscem do życia”.