Średnie ceny mieszkań w Warszawie w górę

Wzrosty cen nieruchomości mieszkalnych można zauważyć w całej Polsce. Dotknęły one również Warszawy, gdzie obecnie za jeden metr kwadratowy mieszkania trzeba zapłacić nawet ponad 9 000 złotych!

Warszawa ma jeden z najprężniej rozwijających się rynku mieszkaniowych w Polsce. Również może pochwalić się jednymi z najwyższych cen nieruchomości mieszkalnych – to właśnie tu trzeba zapłacić nawet dwa razy więcej za własne „M” niż w mniejszych miejscowościach w kraju.

Obecnie średnia cena jednego metra kwadratowego mieszkania w Warszawie to nieco ponad 9 000 złotych. To spora suma, zwłaszcza w porównaniu z zeszłym rokiem, gdzie średnio za metr kwadratowy nieruchomości trzeba było zapłacić około 8 000 złotych.

Skąd podwyżki cen?

Podwyżki cen dotknęły wielu polskich miast, gdzie za własne mieszkanie trzeba zapłacić znacznie więcej niż jeszcze przed rokiem. To przede wszystkim wynik wzrostów cen gruntów, materiałów budowlanych oraz robocizny.

Także wysokie koszty zakupu mieszkań wynikają z bardzo dużego zainteresowania kupujących, w tym także inwestorów. Poszukujemy również coraz to lepszych mieszkań, o lepszej lokalizacji i możemy przeznaczyć na nie więcej pieniędzy niż kiedyś.

Najdroższe mieszkania w stolicy

Najwięcej w Warszawie trzeba zapłacić za mieszkania znajdujące się w ścisłym centrum. To właśnie tam ceny za metr kwadratowy wynoszą po kilkanaście tysięcy złotych.

Luksusowe apartamenty mogą kosztować wówczas nawet po kilka milionów złotych. Co ciekawe, znajdują zainteresowanych zakupem.