Z Warszawy będzie można polecieć do Miami

Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzają do swojej oferty nowe połączenie z Warszawy do Miami w Stanach Zjednoczonych. Będzie to jedna z najdłuższych tras obsługiwanych przez narodowego przewoźnika. Pierwszy lot został zapowiedziany na 1 czerwca 2019 roku.

Osoby zainteresowane bezpośrednim połączeniem pomiędzy Warszawą a Miami mogą już teraz znaleźć bilety w systemach rezerwacyjnych.

Na start zaplanowano połączenia cztery razy na tydzień. Będą one odbywały się w każdy poniedziałek, środę, piątek oraz sobotę. Lot będzie trwał 11 godzin i 25 minut.

Nowe połączenie nie tylko dla biznesu

LOT liczy na to, że nowe połączenie z Warszawy przyciągnie zarówno podróżujących w celach biznesowych, jak również turystów chcących zobaczyć Stany Zjednoczone. Połączenie zadowoli także Polonię, która żyje na Florydzie. Aktualnie żyje tam przeszło pół miliona Polaków.

To korzystny wybór, ponieważ pasażerowie mogą wtedy zaoszczędzić czas, ponieważ połączenie jest bezpośrednie i nie wymaga dodatkowych przesiadek.

Kolejne dalekodystansowe połączenie LOT-u

Miami stało się 14 dalekodystansowym połączeniem w ofercie polskiego przewoźnika, w tym 6 oferowanym do Ameryki Północnej.

Aktualnie z Warszawy można dolecieć bezpośrednio do Nowego Jorku, Chicago, Los Angeles, Newark, Toronto, Singapuru, Pekinu, Seulu oraz do Tokio. Oprócz tego do Stanów Zjednoczonych można również dolecieć z Krakowa.

Najdłuższym połączeniem w ofercie LOT-u jest rejs z Warszawy do Los Angeles. Na drugim miejscu znajduje się kurs do Singapuru.